Co nam zostało z tamtych listów? (wtorek)
23 czerwca 2026, wtorek Duńska poczta 30 grudnia 2025 roku dostarczyła ostatni list w dziejach i jej historia, a ściślej historia doręczania przez nią listów dobiegła po 400 latach do finału. Nie będzie listów, znaczków, kopert i skrzynek pocztowych w Państwie Duńskim. Nie będzie lizania krawędzi koperty, lizania znaczka, rozrywania koperty, po prostu koniec. Mógłbym rwać włosy z głowy, załamywać ręce, ale sam listu w rozumieniu ścisłym jako kartki papieru, włożonej do koperty zaadresowanej do konkretnej osoby i wysłanej - nie wysłałem od wielu lat. Umawiałem się z kilkoma osobami, że dla beki spróbujemy podtrzymać starodawny zwyczaj, ale nic z tego nie wyszło. Próbowałem, starałem się, nosiłem miesiącami w plecaku papier, koperty, rozkładałem na stoliku, biurku, ale niestety coś się stało, pękło i nie chce się zrosnąć. Pisałem e-maile, nagrywałem wiadomości głosowe, pisałem posty, ale listu nie napisałem i nie wysłałem od wielu, wielu lat, nie licząc może urzędowych odpowiedzi na...




