Przejdź do głównej zawartości

Posty

Polecane

Co nam zostało z tamtych listów? (wtorek)

23 czerwca 2026, wtorek Duńska poczta 30 grudnia 2025 roku dostarczyła ostatni list w dziejach i jej historia, a ściślej historia doręczania przez nią listów dobiegła po 400 latach do finału. Nie będzie listów, znaczków, kopert i skrzynek pocztowych w Państwie Duńskim. Nie będzie lizania krawędzi koperty, lizania znaczka, rozrywania koperty, po prostu koniec. Mógłbym rwać włosy z głowy, załamywać ręce, ale sam listu w rozumieniu ścisłym jako kartki papieru, włożonej do koperty zaadresowanej do konkretnej osoby i wysłanej  - nie wysłałem od wielu lat. Umawiałem się z kilkoma osobami, że dla beki spróbujemy podtrzymać starodawny zwyczaj, ale nic z tego nie wyszło. Próbowałem, starałem się, nosiłem miesiącami w plecaku papier, koperty, rozkładałem na stoliku, biurku, ale niestety coś się stało, pękło i nie chce się zrosnąć. Pisałem e-maile, nagrywałem wiadomości głosowe, pisałem posty, ale listu nie napisałem i nie wysłałem od wielu, wielu lat, nie licząc może urzędowych odpowiedzi na...

Najnowsze posty

Mój kumpel stamtąd (czwartek)

Tezy majowe (piątek)

Środowe popołudnie koło katedry (czwartek)

Psalm, podziękowania, środa, połowa kwietnia (tak to była środa)

Naprawdę nie chodzi o to, ani nie o tamto, ale o systemową pogardę chodzi, tak właśnie (piątek)